A+ R A-

VI. Zrínyi kupa – beszámoló, képek

Immár két éve fűződik egyre szorosabbra az együttműködés a Zrínyi Baranta SE, Országos Baranta Szövetség és Nagykovácsi közöttennek újabb állomásaként a Nagykovácsi Általános Iskola tornaterme adott otthont a VI. Zrínyi Kupa nyílt szabadvívó versenynek.

A verseny fővédnökségét Vukics Ferenc, az Országos Baranta Szövetség elnöke és Kiszelné Mohos Katalin, Nagykovácsi nagyközség polgármestere vállalták. A főbíró Németh Zoltán, a főszervező Bognár István volt, mindketten az Országos Baranta Szövetség alelnökei.

A megmérettetésen 3 számban, szablya, szablya-pajzs és lándzsa küzdelmek során mérhették össze tudásukat az indulók, összesen 14 kese, 9 menyét és 21 öskü. Új elem volt a lebonyolítás során, hogy a menyét, ill. kese kategóriában döntőbe jutók az adott számban elindulhattak az öskü kategóriában is, a kieséses szakaszban becsatlakozva a küzdelmekbe. Az érintettek éltek is a lehetőséggel, sokszor nem kis meglepetést okozva felkészültségükkel az ösküknek.

A kesék között Szita Botond (Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület) győzött, őt követi Szancsik Zsolt (Béri Balogh Ádám Baranta Egyesület) és Apatóczky Ádám (Napsólyom Baranta Egyesület).
A menyétek első három helyezettje sorrendben: Teleki Blanka (Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta), Takács Diána (Zrínyi Baranta SE) és Teleki Júlia (Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta).

Az ösküknél a dobogó tetejére Falatovics Ádám (Zrínyi Baranta SE) állhatott, második helyezett lett Schunder László HEMA vívó Győrből, harmadik helyezést ért el Litkei Máté (Kende Baranta).

 

Természetesen a versenyszámok dobogón végzettjei is nagyszerű teljesítményt nyújtottak.

 

Öskü kategória:

hely

név

csapat

szablya

lándzsa

szablya-pajzs

össz

1

Falatovics Ádám

Zrínyi Baranta SE

400

700

1000

2100

2

Schunder László

HEMA vívó

300

400

900

1600

3

Litkei Máté

Kende Baranta

 

800

800

1600

4

Németh Henrik

Kapos Baranta Egyesület

900

 

500

1400

5

Botos Zoltán

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

700

 

700

1400

6

Fogarasi Gyula

Zrínyi Baranta SE

1000

 

300

1300

7

Bognár István

Zrínyi Baranta SE

 

1000

 

1000

8

Andrási István

Zrínyi Baranta SE

500

500

 

1000

9

dr. Fridrik Gábor

Kapos Baranta Egyesület

 

900

 

900

10

Berki László

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

800

 

 

800

11

Fogarasi Mihály

Zrínyi Baranta SE

 

 

600

600

12

Bereczky Bence

Hód Baranta

 

600

 

600

13

Bank Dani

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

600

 

 

600

14

Gyöngyi Balázs István

Kapos Baranta Egyesület

 

 

400

400

15

Biacsics Bálint

OBSZ

 

300

 

300

16

Wilhelm Erik Imre

Kapos Baranta Egyesület

 

 

 

0

17

Drávecz László

Kapos Baranta Egyesület

 

 

 

0

18

Éles Mátyás

Szkíta Sólyom Baranta Közösség

 

 

 

0

 

Menyét kategória:

hely

név

csapat

szablya

lándzsa

szablya-pajzs

össz

1

Teleki Blanka

Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta

1000

900

1000

2900

2

Takács Diána

Zrínyi Baranta SE

900

600

800

2300

3

Teleki Júlia

Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta

300

1000

900

2200

4

Hazai Margit

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

700

700

600

2000

5

Zámbó Tünde Édua

Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta

800

800

400

2000

6

Zámbó Csilla Gyöngyvér

Zrínyi Baranta SE - Vértes Baranta

600

400

500

1500

7

Szalma Judit

Lovas

 

500

700

1200

8

Kálmán Piroska

Koppány Baranta csapat

500

 

300

800

9

Fillipinyi Júlia

Kapos Baranta Egyesület

400

300

 

700

 

Kese kategória:

hely

név

csapat

szablya

lándzsa

szablya-pajzs

össz

1

Szita Botond

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

1000

700

800

2500

2

Szancsik Zsolt

Béri Balogh Ádám Baranta Egyesület

700

900

700

2300

3

Apatóczky Ádám

Napsólyom Baranta Egyesület

500

800

1000

2300

4

Nagy Szabolcs

Napsólyom Baranta Egyesület

 

600

900

1500

5

Bertalan Márton

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

900

 

500

1400

6

Váczi Béla

Zrínyi Baranta SE

800

 

400

1200

7

Zelei Ágoston

Zrínyi Baranta SE

 

1000

 

1000

8

Selmeczi Péter

Koppány Baranta csapat

600

 

300

900

9

Selmeczi Tamás

Koppány Baranta csapat

400

300

 

700

10

Botos Huba

Királyi Sólymok Buda Baranta Egyesület

 

 

600

600

11

Rocha Pinheiro Antonio Dániel

Kapos Baranta Egyesület

 

500

 

500

12

Mag Attila István

Kapos Baranta Egyesület

 

400

 

400

13

Farkas Zsombor

Zrínyi Baranta SE

300

 

 

300

 


A nap második felében csapatvívás szám is megrendezésre került a résztvevők nagy örömére.

Közülük dobogón végeztek:

 

  1. „Ütős ötös egy hijján” csapata:

  • Falatovics Ádám

  • Litkei Máté

  • Teleki Blanka

  • Váczi Béla

 

  1. „Kardnyelők” csapata:

  • Gyöngyi Balázs

  • Filipinyi Júlia

  • Németh Henrik

  • Rocha Pinheiro Antonio Dániel

 

 

  1. „Hódfarkú” csapat:

  • Berenczki Bence

  • Andrási István

  • Szalma Judit

  • Nagy Szabolcs

Gratulálunk mindenkinek!
 

Képek a versenyről:
https://goo.gl/photos/k7MdbAUbZumdJeCU6 és http://kaposbaranta.hu/hu/kepek.html

 

 

Zámbó Csilla Gyöngyvér

Zrínyi Baranta SE, Vértes Baranta