A+ R A-

2013 - eredmények

2013. november 17-én került sor a negyedik Zrínyi Kupára a budapesti Baranta Központban. A versenyen 46 öskü, 13 menyét és 17 kese vett részt. Az öskük részére szablya, két szablya és fokos vívó versenyszámok voltak, a kese és menyét kategóriákban pedig szablya és lándzsa vívás versenyszámok kerültek megrendezésre, összesen 370 vívó küzdelmet láthattak a nézők!

A Zrínyi Csikó Viadal eredményeit alább nézhetitek meg. A versenyen 10 csapatból 70 gyermek indult, gratulálunk minden résztvevőnek A alul találtok linket a letöltéshezKépek hamarosan!

Idén augusztus 18-n Apajpusztán került megrendezésre a II. Karikásostor Világbajnokság a Magyar Családellátó szervezésében. A versenyen - a tavalyihoz hasonlóan - barantások és nem barantások is elindultak, megmérettetni magukat. A verseny három fordulóból állt: formagyakorlat, akadálypálya és párbaj. A felnőtt kategóriában az utolsó párharcokig szoros verseny alakult ki, 4-5 versenyző is odaérhetett a élre. A párbajt végül Lászlóffy Endre (Kunszentmárton) nyerte, aki ezzel megelőzte a 2. forduló után még vezető Biacsics Bálintot (Győr). Harmadik helyet Falatovics Ádám (Nyíregyháza) szerezte meg.

Idén (2013) 3 kategóriában 29 barantás indult neki az Országos Bajnokságnak. Ösküknél (férfiak) 9, a keséknél (ifikés menyéteknél (nők) 8 versenyszámból álló verseny 1 napos lebonyolítása nagy terhelést jelentett minden indulóra. Aki végigcsinálta, büszkén tekinthet teljesítményére

A hétvégén lezajlott a Sudár István emlékverseny, amelyre Szúnyogpusztán, a Vértes Baranta szállásterületén került sor.

hangulatú verseny volt, a három egyéni versenyszám alapján ösküben Zámbó Csanád, kesében Petrás Tamás Botond, menyétben pedig Zámbó Tünde szerezte meg az első helyet, mindhárman a Vértes Baranta tagjai, de minden kategóriában került más csapat is dobogóra, a Zrínyi Baranta és a Budafokos csapatból. hír, hogy a hagyományosan erős Vértes Baranta menyétek mellé mindhárom versenyszámban felzárkózott a Zrínyi lánycsapata, így végre nem csak maguk között döntötték el a versenyt.

Az egyéni pontok összesített eredménye nagy versenyfutást eredményezett, végük néhány ponttal a Zrínyi megelőzte a Vértes csapatát.

Az egyéni versenyszámok után csapat-íjász párbajt vívott a 10 benevezett 3 fős csapat, amelyet a Varázslovak csapata nyert meg, név szerint: Andrási István, Palásti Norbert, Németh Viktor (utóbbi kettő kese!)

A verseny után népi játékokat játszottunk együtt, bigéztünk, métáztunk, kendőztünk.   A részletes eredmények:

Ígéret havának 11-ik napján (szombaton) került sor a 3. Benta Kupára. A kupa nevét a viadal helyszínétől nem messze, Biatorbágy határánál folyó Benta patakról kapta, melynek völgyében vívták meg a hunok és a rómaiak 381-ben azt a véres csatát, amelyet Tárnokvölgyi-csata néven ismer a történelem.

A rossz idő ellenére is szép számmal voltak, akik vállalták a megmérettetést. Barantásokon kívül más csapatok is képviseltetették magukat.
A több mint 70 résztvevő közül, négy korcsoport legjobbjai térhettek haza a dicsőségen túl a győztesnek járó kupával, egy míves rézfokossal, és egy gyönyörű öntött éremmel (amit Kerstner Robinak köszönhetünk). Az öskü kategória győztesének neve - Maródi István (Természet Rendje Lovasíjász SE) - idén is felkerül a Benta vándor kupára.
A küzdelem idén először egy két kilométeres terepfutással kezdődött, amit Falatovics Ádám (Zrínyi Baranta) nyert. A futás külön díjában részesült Salamon Bulcsú, aki 6 évével a mezőny legfiatalabbjaként is szép időt futott. Idén a legjobb íjász a tavalyi nyertes Kiss Péter volt az Endzsel lovasíjász törzsből. A legjobb csatacsillag dobó Falatovics Ádám és a legjobb kelevéz hajító Teleki Blanka (Vértes-Lovas Sport-és Kultúrális Egyesület) volt.
A versenynap zárásaként este szokás szerint meggyújtottuk a völgyben készített máglyát